Velikonoční nadílka funkcí a zlepšováků

InspiraceStrojovna

Velikonoce jsme využili k aktualizaci Freela. U většiny novinek nám šlo především o pohodlí uživatelů a úsporu času. Co je tedy nového?

Z e-mailu rovnou do Freela

Největší pecka dnešního updatu je rozhodně možnost odpovídat na notifikace přímo ze svého e-mailu. Znáš to, přijde ti notifikace od kolegy na e-mail a tak nějak podvědomě automaticky chceš odpovědět jako na jakýkoliv jiný e-mail. Teď už můžeš, odpověď z e-mailu zpracujeme a přidáme k úkolu do diskuze. Odpadá tak nutnost proklikávat se pro odpověď do Freela. Samozřejmě je možné do odpovědi přiložit třeba i soubory.

Na jaké úkoly se podívat?

Na tuto otázku ti nově odpoví indikátor nepřečtených komentářů v úkolu. Snadno tak vizuálním projitím úkolů hned na detailu projektu rozlišíš, kde je něco nového a kde ne. Pokud je v úkolu něco k přečtení, tak je ikonka s počtem komentářů žlutá.

Když už jsme u těch komentářů, tak pokud obsahují odkaz na youtube video Freelo video rovnou zobrazí a spustí.

Rychlejší práce se soubory

Až ti někdo příště nahraje 10 souborů do úkolu budeš si je moct všechny stáhnout jen na jedno kliknutí. A to díky přidaným tlačítkům na stažení všech souborů z daného komentáře nebo úkolu.

Tunningem jsme pokračovali i přímo v sekci soubory. Tam teď můžeš soubory mazat nebo stahovat.

Další tunning kalendáře

Vidíme, že termíny úkolů z Freela chce mít ve svém kalendáři čím dál více uživatelů. Proto jsme se snažili propojení co nejvíce usnadnit a vylepšit. Přímo ve Freelo kalendáři jsou návody na propojení na nejčastější aplikace. V rámci propojení také nově zasíláme informaci o projektu, todo listu, odkaz na úkol a jméno uživatele, který má úkol přiřazen.

Náš kalendář má nově barevné pozadí názvů projektů v levém sloupci – lépe se tak spojí úkoly v kalendáři s projekty.

Když už jsme u toho kalendáře. Usilovně makáme na možnosti nastavovat úkolům přesný čas i časové rozpětí od – do. Víme, že to oceníte. ?

Co dalšího jsme zlepšili?

  • Přidali jsme možnost odebrat sledující u úkolu při přidávání komentáře. Aby nechodili zbytečně notifikace těm, pro které už není úkol důležitý.
  • Již dříve jsme avizovali přišpendlenou navigaci na detailu úkolu.
  • Pokud podúkoly obsahují URL adresy, tak jsou snadno prokliknutelné.
  • Spoustu drobností a vylepšení pro větší bezpečnost a rychlost aplikace.

Tento týden nás čeká již třetí Freelo hackathon. Chystáme udělat průvan v naší roadmapě. Tak držte palce!

  • Líbilo? Pošli vzkaz v lahvi ostatním
Kategorie: Vše Inspirace Strojovna

Buď s námi v kontaktu. Posíláme přibližně jednou měsíčně souhrn nových článků. Nemusíš se bát, žádný spam neposíláme a můžeš se kdykoliv odhlásit.

Profilový obrázekHonza KuldaAhoj, jsem jeden ze zakladatelů Freela. Mým cílem je, aby se ti Freelo dobře používalo a lahodilo tvému oku. Na volné noze skáču od UX přes kód až po webdesign. Sport a dobré jídlo mě provází na každém kroku.

Odcházíš?

A co kdybychom zůstali v kontaktu? Posíláme jen občas souhrn nových článků. Žádný spam. Slibujeme

Na tvou další návštěvu se těší
Karel, Honza a Karel

Mrkni na další články autorů

Udělej si pohodlí a pokračuj ve čtení

Přidejte se k týmům jako Nikon, OEZ, Fotoškoda a komunikujte také lépe nad úkoly.

Vyzkoušet Freelo