Bez schopnosti vést projekty se dnes na trhu práce neobejdete – ukázalo školení Miry Vlacha

Inspirace

Člověk by řekl, že když děláme Freelo, máme projektové řízení v malíku. Avšak právě proto, že chceme v téhle branži excelovat a přinášet ti stále lepší a lepší nástroj k řízení tvého podnikání, chodíme se pravidelně vzdělávat.

Učíme se od nejlepších. Naposledy to bylo dvoudenní školení projektového managementu Míry Vlacha. Co si odnášíme?

Schopnost vést projekty dnes potřebuje každý

Ajťák, novinář, právník. Člověk ze stavebnictví i korporátu. Podnikatel. Dotační pracovník. Každý s určitou mírou zodpovědnosti se dnes musí orientovat v projektovém řízení. Školení bylo koncipováno tak, abychom si všichni odnesli základní představu, jak vést projekt, a praktiky, co se hodí v branži každého z nás. Paleta účastníků školení byla pestrá a všichni přispěli do diskuse svými zkušenostmi. Povzneslo to úroveň. Své projektové trable jsme tak rozebrali od webových projektů, přes stavební firmu až po soudní dvůr.

Životní cyklus projektu. Nezapomínáš na některé důležité fáze?  

Znát životní cyklus projektu vnímám jako základ pro každého, kdo pracuje ve firmě, vede ji nebo vede sám sebe jako freelancer. Mira Vlach to ví a dbal na to, abychom ve dvou dnech zvládli průřez toho nejdůležitějšího.

Já sám jsem vedl projekty v digitální agentuře zhruba osm let – postupně jako samouk. Přidával jsem si zkušenost za zkušeností. Sice mě potěšilo, že jsem se sám dopracoval k funkčnímu systému, a že problémy, kterým jsem čelil, řeší téměř každý, ale určitě by mi ušetřilo spoustu času dojít si k tomu o pár let dříve.

Životní cyklus projektu má několik fází a každá je stejně důležitá – od toho, co dělat před zahájením, jestli se do projektu pouštět a jak, až po to, že na konci projektu je dobré se ohlédnout a zúčastněným poděkovat.

Praktické příklady: Nacenění, hra o čas a co dělat, když někdo nekomunikuje?

Náplň školení byla velmi praktická. Každý den jsme ve skupině v rámci tvorby projektu řešili disciplíny jako nacenění, lidské zdroje, vedení lidí, hru o čas. Šlo o pobavení ale ve finále i o velké poučení.

Co na školení posune téměř každého:

  1. Důležitost přípravy ještě než se projekt rozjede.
  2. Jak skloubit projekty a plný diář.
  3. Vedení různorodých týmů ke špičkovému výsledku.
  4. Jak hasit požár, když jsem jako projekták přetížený.
  5. Jak řešit, když někdo nekomunikuje .
  6. Jaký mít systém v práci při souběhu projektů.
  7. Ukázka řady systémů a aplikací včetně příkladů, jak je používat. Včetně Freela 🙂

Pokud si myslíš, že máš všechno v malíku, tak opakování na tomto školení opravdu bude matkou moudrosti.

S Mirou Vlachem jsem o trendech v projektovém řízení dělal celý rozhovor, stojí za pozornost. A také si poslechněte, jak svobodně řídí Tomáš Reinberger největší amatérskou sportovní ligu v ČR. Exkluzivní podcast  Z Podpalubí je tady.

Foto: startupstockphotos.com

  • Líbilo? Pošli vzkaz v lahvi ostatním
Kategorie: Vše Inspirace

Buď s námi v kontaktu. Posíláme přibližně jednou měsíčně souhrn nových článků. Nemusíš se bát, žádný spam neposíláme a můžeš se kdykoliv odhlásit.

Profilový obrázekKarel DytrychJsem zakladatel Freelo.cz a Váš Hosting. Snažím se zjednodušovat podnikání druhým. Jinak milovník sportu a zdravého životního stylu.

Odcházíš?

A co kdybychom zůstali v kontaktu? Posíláme jen občas souhrn nových článků. Žádný spam. Slibujeme

Na tvou další návštěvu se těší
Karel, Honza a Karel

Mrkni na další články autorů

Udělej si pohodlí a pokračuj ve čtení

Přidejte se k týmům jako Nikon, OEZ, Fotoškoda a komunikujte také lépe nad úkoly.

Vyzkoušet Freelo